اخبار

بهداشت محیط در نظام تحول سلامت، نقش به سزایی دارد
دکتر جلال رحمانی، مدیر شبکه بهداشت – درمان شهرستان تاکستان در آیین تجلیل از دست اندکاران حوزه بهداشت محیط این شهرستان -که به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط و با شعار «کیفیت هوای آزاد و هوای داخل ساختمان» برگزار شد- گفت: بهداشت محیط در نظام تحول سلامت، نقش به سزایی دارد.
این برنامه، روز پنجم مهر 1396 با حضور مهندس عسگر شریف زاده، معاون بهداشتی شبکه و رییس مرکز بهداشت شهرستان تاکستان و همچنین کارشناسان بهداشت محیط شهرستان برگزار شد و دکتر رحمانی با بیان اینکه حوزه کاری بهداشت محیط، بسیار گسترده است و همه عواملی را که اثر سویی بر سلامت انسان دارد، شامل می شود؛ اظهار کرد: این شامل بیماری ‌های زیادی می‌شود که از طریق آب، هوا، مواد غذایی و بسیاری از عوامل محیطی دیگر، سلامت انسان را تهدید می‌کند.
مدیر شبکه بهداشت – درمان شهرستان تاکستان با اشاره به اینکه تقریبا تمام قضاوت هایی که از حوزه بهداشت می شود، به نوعی به بهداشت محیط ارتباط دارد و از این رو مسؤولیت سنگینی را عهده دار است؛ عنوان کرد: شناخت و رفع عوامل زيست محيطي مختلفي كه ممكن است به نوعي بر سلامت اثر سوء داشته  باشد، از آن جمله است. دکتر رحمانی تصریح کرد که كنترل و كاهش عوامل آلوده کننده محيطي، متعاقباً كاهش بيماري ها و عوارض ناشي از آن را در پی دارد.
 کارشناس بهداشت محیط، تأثیر محسوسی بر سلامت جامعه و بهداشت عمومی دارد 
مهندس محمود کریمی، کارشناس مسؤول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان تاکستان هم گفت: کارشناس بهداشت محیط با شناسایی، ارزیابی و اصلاح معضلات زیست محیطی، تأثیر محسوسی بر سلامت جامعه و بهداشت عمومی دارد و برای رسیدن به این هدف، بهره‌گیری از اصول مهندسی و دانش زیست‌ محیطی، در کنار یادگیری مداوم و پشتکار، ضرورت دارد.
به گفته ایشان، مهندس بهداشت محیط، باید فردی مسؤولیت پذیر و دلسوز بوده و به مباحث بهداشت محیطی و بهبود کیفیت بهداشتی زندگی انسان ها، علاقه مند باشد