اخبار

پانسیون جدید پزشکان مرکز بهداشتی - درمانی ضیاءآباد افتتاح شد

روز 15 بهمن 1396 درجمع پُرشور مردم ضیاءآباد و در حضور معاون فرماندار شهرستان تاکستان و مسؤولان محلي، بهره برداری از پانسیون  جدید پزشکان مرکز بهداشتی - درمانی ضیاءآباد آغاز شد.

در ابتدای این برنامه، دکتر جلال رحمانی، مدیر شبکه بهداشت - درمان شهرستان تاکستان گفت: پانسیون پزشک مرکز بهداشتی - درمانی ضیاءآباد با زیر بنای 50 متر مربع و هزینه ی بالغ بر 500 ملیون ریال، از محل طرح تحول نظام سلامت، احداث و تجهیز شده است.

تأمین زیر ساخت مورد نیاز سلامت

مهندس عسگر شریف زاده، معاون بهداشتی شبکه بهداشت – درمان شهرستان تاکستان و رییس مرکز بهداشت این شهرستان هم اظهار کرد: با توجه به سیاست دولت در اهمیت دادن بیش از پیش به سلامت و به برکت طرح تحول نظام سلامت، زیر ساخت های مورد نیاز سلامت در بخش ضیاءآباد تاسیس و به بهره برداری رسیده است.

مهندس شریف زاده گفت که با توجه به افزایش بیماری های غیرواگیر متاثر از سبک زندگی مردم که تبدیل به معضل بزرگی برای جوامع شده، دولت برای کنترل این بیماری ها اهتمام لازم را دارد. ایشان از مسؤولان و بخشدار شهر ضیاءآباد خواستار همکاری بیشتر برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم در مورد اجرای موثر طرح خطر سنجی بیماری های قلبی - عروقی شد.

آگاهی بخش در مورد اصلاح سبک زندگی  

مهندس علی اکبر رشوند، بخشدار ضیاءآباد نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت و کادر شبکه بهداشت - درمان شهرستان تاکستان گفت: مداخله بهداشتی از بسیاری جهات، دنیای ما را أمن‌تر کرده است؛ اما در روند تغییر شکل زندگی مردم بر بستر رشد فناوری و تکنولوژی در دوره کنونی، بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشارخون و مشکات قلبی و عروقی در کنار تهدیدات نو ظهور سلامتی نیز رشد فزاینده داشته و به تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل شده است.

به ‌عقیده ایشان بیشتر موارد این مشکلات که به عنوان بیماری غیرواگیر از آن ها یاد می شود، قابل پیشگیری هستند و آگاهی ‌بخشی برای اصلاح سبک زندگی مردم، بهترین راهکار پیشگیرانه برای بهبود سلامت جامعه است