اخبار

کودکانی که از مراقبت مطلوب برخوردارند، در آموزش و سایر جنبه های اجتماعی از بقیه جلوتر هستند

ربابه قنبری، کارشناس برنامه کودکان شهرستان شبکه بهداشت _ درمان شهرستان تاکستان، ضمن بیان این که مراقبت از کودک، حمایت، آموزش و رشد و تکامل مطلوب، از دوره لقاح آغاز می شود و نه تنها مراقبت کودک، بلکه مراقبت از مادر نیز برای بقاء، رشد و تکامل کودک، حائز اهمیت است؛ گفت: کودکانی که از مراقبت مطلوب برخوردارند، در آموزش و سایر جنبه های اجتماعی از بقیه جلوتر هستند. وی افزود که آنان از توان تولید بیشتری برخوردارند و قانون را محترم می دانند.

این کارشناس اظهار کرد: این برنامه به دنبال راهی برای جدا کردن کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم و مستعد بیماری است که هنوز نشانه های اختلال بیماری در آنان مستقر نشده است. وی ادامه داد بر اساس این بسته، هر کودک تا سن 60 ماهگی، 16 مراقبت معمول، دریافت خواهد کرد که در هر مراقبت، علائم و نشانه های خطر، رشد، تغذیه کودک ،سلامت دهان و دندان، بینایی ، شنوایی،تکامل،مصرف مکمل های اطفال ، وضعیت فرزندآوری مادر ، کم کاری تیروئید ، فنیل کتونوری و بدرفتاری با کودک ارزیابی می شود و مشاوره های مورد نیاز نیز  ارائه می شود.

برای واحد

وی این سخنان را در کارگاه «بسته جدید خدمتی کودک سالم» برای مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان تاکستان بیان کرد. این برنامه، روزهای 15 تا 26 دی 98 توسط کارشناسان ستادی شبکه بهداشت _ درمان شهرستان تاکستان، برگزار گردید.