اخبار

اطلاع رسانی عمومی و اختصاصی درباره کرونا، در شهرستان تاکستان انجام شد این رویه، ادامه دارد

مهندس عسگر شریف زاده، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان از اطلاع رسانی عمومی و اختصاصی در شهر تاکستان درباره بیماری کرونا خبر داد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان تاکستان این موضوع را روز 15 اسفند 98 در نشست هماهنگی بیماری کرونا بیان کرد و گفت:  با شیوع بیماری کرونا ویروس، از همان ساعت اولیه اعلام وزارت بهداشت، مبنی بر وجود مورد مثبت در کشور، اطلاع رسانی عمومی از طریق رسانه های جمعی،  از جمله: شبکه مجازی، نصب ینر در سطح شهر و روستا و همچنین  به صورت سُنّتی( استفاده از بلندگو) با کمک بخشداران، شهرداران و نیروهای سپاه پاسداران  در سطح شهر تاکستان  و سایر شهرها و روستاهای تحت پوشش، شروع شد و به صورت روزانه انجام می شود.

وی با اظهار اینکه کادر بهداشت محیط و حرفه ای شبکه هم با مراجعه  حضوری به کلیه ادارات ، اصناف ، بانک ها و سایر ادارات، به صورت چهره به چهره آموزش می دهند؛ گفت: با توجه به برگزاری نشست ها در سطح مراکز بهداشتی و اطلاع رسانی به مردم برای رعایت مسائل بهداشتی، امیدواریم بتوانیم گام های مثبتی برای کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کرونا برداریم  و از همه ادارات و دستگاه های دولتی می خواهیم تا نسبت به رعایت بهداشتی فردی و محیط از سوی کارکنان خود اقدام کنند و نظام سلامت را در رفع این مورد یاری کنند.

مهندس شریف زاده بیان کرد که با مدیریت صحیح می توان این مدت و بحران را پشت سرگذاشت و بهترین روش پیشگیری، رعایت بهداشت فردی و شستن دست و صورت از سوی افراد است.

آموزش ها، جدی گرفته شود

مهندس محمود کریمی، کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان تاکستان نیز در این نشست از مردم خواست آموزش های ارئه شده را جدی بگیرند و از حضور در تجمعات، جداً خودداری کنند.

گندزدایی معابر پُرتردد در شهرستان تاکستان، توسط سازمان آتش نشانی، تعطیلی بیش از 37 مورد از قلیان سراهای شهرستان تاکستان با گرفتن دستور قضایی دادستان، کشف  50 عدد شیشه مواد ضد عفونی کننده غیرمجاز و فاقد مشخصات و دست ساز از یک فروشگاه مواد غذایی در شهرستان تاکستان و معرفی متصدی مربوطه به مراجع قضایی؛ اقداماتی است که به نقل از مهندس کریمی، توسط واحد بهداشت محیط انجام شده است.

وی گفت: برای پیشگیری حفظ سلامت رانندگان، بازدید از جایگاه های سوخت  توسط بازرسان بهداشت محیط تاکستان انجام  شد و توصیه های بهداشتی به متصدیان جایگاه ها ارائه شد. مهندس کریمی ادامه داد که بازدید از نانوایی های سطح شهر تاکستان و ارائه توصیه های بهداشتی به متصدیان آنان، در کنار برگزاری نشست هماهنگی با اتاق اصناف و رییس اتحادیه  نانوایان، برای چاپ پوستر و پمفلت و ارسال پیامک انبوه به آنان با پیگیری کارشناسان واحد سلامت محیط تاکستان انجام شد