اخبار

مراقب خطر عادی ‌انگاری بیماری کرونا باشیم

در بازدید گروهی بررسی نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در شهرستان تاکستان، علی زرآبادی پور، رییس گروه تهدیدات تخصصی پدافند غیرعامل استانداری قزوین هشدار داد که باید مراقب خطر عادی ‌انگاری بیماری کرونا باشیم.

وی ضمن قدردانی از توجه مردم تاکستان به توصیه های بهداشتی و رعایت محدودیت ها برای پیشگیری از بیماری کرونا و تقدیر از اقدامات انجام شده در مورد این بیماری در سطح شهرستان؛ اظهار کرد: هر زمان حس کنیم که مسأله تمام شده است و مشکلی  نیست، عادی‌انگاری شروع می شود و طبعا در هفته‌های بعد نیز اوج بیماری دیده می‌شود.

دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف، باید همگی پای کار باشند

دکتر مجید ستوده، مدیر شبکه بهداشت و درمان تاکستان هم با تأكید بر اینكه عبور از بحران ویروس کرونا مستلزم عزم همگانی و تعامل و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم با یکدیگر است، گفت: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف باید همگی پای کار باشند و مردم هم با رعایت نکات بهداشتی کمک کنند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تاکستان با بیان اینکه هرگونه فعالیت برای مقابله با ویروس کرونا باید بر اساس نقشه راه مشخص و علمی باشد، اضافه کرد: نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا، شکستن زنجیره انتقال این ویروس است.

گفتنی است در این برنامه، نمایندگان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، فرمانداری شهرستان تاکستان به همراه کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان از اماکن عمومی و ادارات تاکستان بازدید کردند و از نزدیک در جریان نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی و همچنین اجرای مصوبات ستاد کرونا قرار گرفتند.

در این بازدید، بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، فروشگاه های زنجیره ای، آرامستان و پمپ بنزین مورد بررسی و نظارت قرار گرفتند.