اخبار اسلایدی
تلاش متولیان سلامت در برف و کولاک تاکستان، جان مادر باردار و نوزادش را نجات داد

مهندس عسگر شریف زاده، معاون بهداشتی شبکه بهداشت – درمان شهرستان تاکستان، از تلاش عوامل این شبکه با کمک اداره راه و بخش خصوصی این شهرستان، برای نجات جان مادر باردار در شرف زایمان در روستای حسن آباد سادات، روستای اقماری خانه بهداشت شیزند (تحت پوشش مرکز سلامت پناه آباد) خبر داد. وی افزود که که به دلیل کولاک 7 و 8 بهمن 1396 راه مواصلاتی این روستا مسدود شده بود و امکان اعزام مادر باردار نبود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان تاکستان گفت: طی تماس تلفنی بهورز خانه بهداشت شیزر با مرکز سلامت صادق آباد در خصوص گزارش وضعیت مادر باردار 32 ساله ای با تاریخ احتمالی زایمان در روز  12 بهمن -که از درد زایمانی شاکی بود- ، آرام داونی، مامای مرکز، طی تماس تلفنی، جویای حال مادر شده و سریعا  اطلاعات و وضعیت مادر باردار را به معاون بهداشتی شبکه و همچنین واحد بهداشت خانواده  گزارش کرد.

مهندس شریف زاده، اذعان کرد: با توجه به وضعیت برف و کولاک در منطقه و مسدود بودن راه های مواصلاتی، با معاون فرماندار شهرستان تاکستان، بخشدار ضیاآباد و دهیار و شورای روستای حسن آباد و هم چنین شرکت ماسه شویی پارسا هماهنگی شد و اقدامات لازم برای بازگشایی مسیر انجام شد.

ایشان عنوان کرد که آمبولانس مرکز سلامت پناه آباد به همراه مامای مرکز به سمت روستای حسن اباد اعزام شد و با رسیدن به منزل ای مادر باردار و انجام معاینات و اقدامات لازم، وی را سریعا به بیمارستان شفا تاکستان رساند.

یادآور می شود، با اقدامات امدادی تیم سلامت مرکز جامع سلامت شهر ضیاآباد، بانویی که از اردبیل به سمت تهران در تردد بود و به دلیل مسدود شدن جاده به این مرکز مراجعه کرده بود، با اقامت در مرکز سلامت و بعد از بهبودی کامل، سفر خود را ادامه داد