اخبار اسلایدی
رضایت شهروندان از عملکرد شبکه بهداشت تاکستان

1399/7/19 شنبه

دکتر محمد آسایی مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی مورخه 15 مهر 99 ازشبکه بهداشت شهرستان تاکستان بازدید نمود واز نزدیک در جریان امور مربوط به کنترل و مهار بیماری کرونا قرار گرفت.

در نشست پایانی این بازدید که با همراهی دکتر جلال رحمانی سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و دیگر همراهان انجام گرفت، دکتر آسایی ضمن اظهار رضایت از عملکرد شبکه بهداشت و درمان  تاکستان و با اشاره به رضایتمندی شهروندان از این شبکه  در مورد بیماری کرونا، بیان داشت: کارکنان و مدیریت این شبکه بخصوص بهداشت محیط عملکرد مناسبی در مقابله با کرونا داشته اند.

 دکتر آسایی ضمن بیان اینکه بسیاری از بیماری‌های واگیردار و نیز برخی از بیماری‌های غیر واگیر می‌توانند از طریق محیط به انسان منتقل شوند؛ افزود: در صورت رعایت نکات بهداشتی توسط عموم مردم به ویژه استفاده از ماسک، همچنین پاکسازی محیط و عاری کردن آن از عوامل بیماری زا، موارد ابتلا به بیماری و مرگ به واسطه بیماری کرونا به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

بیش از 15000 بازدید از واحدهای

دکتر مجید ستوده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان هم در این نشست ضمن مثمر ثمر دانستن این بازدید و ارایه گزارش از روند بیماری کرونا در شهرستان و آمارهای مربوطه  افزود: نظام سلامت با زحمت و خطرات مضاعف در مبارزه با کرونا، حضور فعال و همه جانبه داشته.

 به گفته دکتر ستوده، واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت تاکستان برای اجرای پرتکل های بهداشتی در شهرستان بیش از 15 هزار بازدید از زمان بروز کرونا تا 15 مهر 99 از واحدهای تحت پوشش ثبت نموده که به طور متوسط هر 45 روز کلیه مراکز مورد بازدید قرار گرفته است.همچنین در این مدت 985 اخطار صادر و 760 واحد صنفی  پلمپ نموده اند.

 در همین راستا بازدید ازسایر اماکن از جمله مساجد، مدارس، مراکز توانبخشی، مطب ها، مراکزمنتخب و همچنین بازدید میدانی از نحوه رعایت پرتکل های بهداشتی در اصناف، اجرای به موقع تصمیمات ستاد کرونا، روند دفن بهداشتی اجساد و سایر فعالیت های بهداشت محیط در برنامه مقابله با کرونا از جمله مواردی است که توسط تیم بهداشت محیط پایش و مورد ارزیابی قرار گرفت.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر